Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Shuffleboard Legacy Sterling Shuffleboard 14

37 995 kr
12 mån räntefritt 3166 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1174
Kategori: Shuffleboard
Varumärke: Legacy
Garanti: 2 år + Livstid
Spelyta: 398 x 51 x 8 cm
Yttermått: 432 x 73 x 84 cm
Vikt: 322 kg

Sterling Shuffleboard 14

Byggd för spelentusiaster. Legacys 14 fots shuffleboard har samma egenskaper som Classic och Elite och dessutom låda för förvaring av puckar, vax och andra tillbehör.

Spelyta
Den 2,5 tums tjocka Sterling-spelyta är tillverkad av nordamerikanska gul poppel med ett 1/4 tums polymerlager som fullbordar spelytan för en livstid av underhållning. Legacy förseglar spelytan på alla sidor (även botten) för att undvika att den slår sig.

Nordamerikanska gul poppel har samma hårdhet som röd lönn. Legacy använder inte rysk björk som några av deras konkurrenter. Rysk björk är ett kort material som har många kvistar och innehåller mineralerstrimmor.

Klimat anpassning
Legacy Shuffleboards har klimatanpassare för att säkerställa ett plant och korrekt spel.

Förvaring
Sterling shuffleboard har lådor i varje ände för bekväm förvaring av puckar, andra tillbehör. Ytterligare en lagringshylla finns i mitten av benet.

Tillbehör
Legacy shuffleboards omfattar allt som behövs för att spela spelet. 4 svarta puckar, 4 röda puckar, rostfri räknare, bordsborste och svart bordöverdrag.

Shuffleboard innehåller fler produkter som liknar Legacy Sterling Shuffleboard 14.

Omdömen och betyg

Akzo Nobel Surface Chemistry AB, 2018-10-24

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Heritage Shuffleboard heritage-shuffleboard-1

Heritage Shuffleboard

(1)

Beställningsvara 19 995 kr

Legacy Poängtavla Shuffleboard legacy-poangtavla-shuffleboard-1

Legacy Poängtavla Shuffleboard

(0)

I lager 4 995 kr

Bowling För Shuffleboard bowling-for-shuffleboard-1

Bowling För Shuffleboard

(0)

I lager 995 kr

Vax Snabbt Vax Snabbt vax-snabbt-1

Vax Snabbt

(7)

I lager 149 kr

Rengöring Shuffleboard noimage

Rengöring Shuffleboard

(0)

179 kr

Siliconspray siliconspray-1

Siliconspray

(3)

189 kr

stenar-1

Stenar

(2)

I lager Från: 299 kr

deluxe-polycourt-pack-1

DELUXE POLYCOURT PACK

(0)

Beställningsvara 29 900 kr

mini-roll-out-court-pack-1

MINI ROLL-OUT COURT PACK

(1)

I lager 7 995 kr

mini-board-half-court-pack-1

MINI BOARD HALF COURT PACK

(0)

Beställningsvara 13 995 kr

continental-cue-set-1

CONTINENTAL CUE SET

(0)

I lager 2 495 kr

ATACAMA 2 18FT ATACAMA 2 18FT atacama-2-18ft-1

ATACAMA 2 18FT

(0)

I lager 77 900 kr (79 900 kr)

Great Basin 2 18FT Great Basin 2 18FT great-basin-2-18ft-1

Great Basin 2 18FT

(0)

I lager 77 900 kr (79 900 kr)

ATACAMA 2 22FT ATACAMA 2 22FT atacama-2-22ft-1

ATACAMA 2 22FT

(0)

I lager 87 900 kr (89 900 kr)

Great Basin 2 22FT Great Basin 2 22FT great-basin-2-22ft-1

Great Basin 2 22FT

(0)

I lager 87 900 kr (89 900 kr)

Shufflebräda Och Curling shufflebrada-och-curling-1

Shufflebräda Och Curling

(5)

I lager 699 kr

COMPACT EURO POLYCOURT PACK compact-euro-polycourt-pack-1

COMPACT EURO POLYCOURT PACK

(0)

Beställningsvara 17 900 kr (19 900 kr)

 
Elvis Canvastryck Jailhouse Rock elvis-canvastryck-jailhouse-rock-1

Elvis Canvastryck Jailhouse Rock

(0)

I lager 144 kr (479 kr)

West Ham Ryggsäck Junior West Ham Ryggsäck Junior west-ham-ryggsack-junior-1

West Ham Ryggsäck Junior

(0)

I lager 104 kr (149 kr)

CFC Bild Fabregas 40 X 30 chelsea-bild-fabregas-40-x-30-1

CFC Bild Fabregas 40 X 30

(0)

I lager 90 kr (299 kr)

MUFC Large Pack manchester-united-large-pack-1

MUFC Large Pack

(1)

I lager 599 kr (699 kr)

Batman Presentbox batman-presentbox-1

Batman Presentbox

(0)

I lager 209 kr (349 kr)