Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Shuffleboard Legacy Sterling Shuffleboard 14

37 995 kr
12 mån räntefritt 3166 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1174
Kategori: Shuffleboard
Varumärke: Legacy
Garanti: 2 år + Livstid
Spelyta: 398 x 51 x 8 cm
Yttermått: 432 x 73 x 84 cm
Vikt: 322 kg

Sterling Shuffleboard 14

Byggd för spelentusiaster. Legacys 14 fots shuffleboard har samma egenskaper som Classic och Elite och dessutom låda för förvaring av puckar, vax och andra tillbehör.

Spelyta
Den 2,5 tums tjocka Sterling-spelyta är tillverkad av nordamerikanska gul poppel med ett 1/4 tums polymerlager som fullbordar spelytan för en livstid av underhållning. Legacy förseglar spelytan på alla sidor (även botten) för att undvika att den slår sig.

Nordamerikanska gul poppel har samma hårdhet som röd lönn. Legacy använder inte rysk björk som några av deras konkurrenter. Rysk björk är ett kort material som har många kvistar och innehåller mineralerstrimmor.

Klimat anpassning
Legacy Shuffleboards har klimatanpassare för att säkerställa ett plant och korrekt spel.

Förvaring
Sterling shuffleboard har lådor i varje ände för bekväm förvaring av puckar, andra tillbehör. Ytterligare en lagringshylla finns i mitten av benet.

Tillbehör
Legacy shuffleboards omfattar allt som behövs för att spela spelet. 4 svarta puckar, 4 röda puckar, rostfri räknare, bordsborste och svart bordöverdrag.

Shuffleboard innehåller fler produkter som liknar Legacy Sterling Shuffleboard 14.

Omdömen och betyg

Akzo Nobel Surface Chemistry AB, 2018-10-24

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Heritage Shuffleboard heritage-shuffleboard-1

Heritage Shuffleboard

(1)

I lager 19 995 kr

Legacy Poängtavla Shuffleboard legacy-poangtavla-shuffleboard-1

Legacy Poängtavla Shuffleboard

(0)

I lager 4 995 kr

Bowling För Shuffleboard bowling-for-shuffleboard-1

Bowling För Shuffleboard

(0)

I lager 995 kr

Vax Snabbt Vax Snabbt vax-snabbt-1

Vax Snabbt

(7)

I lager 149 kr

Siliconspray siliconspray-1

Siliconspray

(3)

I lager 189 kr

stenar-1

Stenar

(2)

I lager Från: 299 kr

deluxe-polycourt-pack-1

DELUXE POLYCOURT PACK

(0)

Beställningsvara 24 900 kr

mini-roll-out-court-pack-1

MINI ROLL-OUT COURT PACK

(1)

I lager 7 995 kr

mini-board-half-court-pack-1

MINI BOARD HALF COURT PACK

(0)

Beställningsvara 12 995 kr

continental-cue-set-1

CONTINENTAL CUE SET

(0)

I lager 2 495 kr

ATACAMA 2 18FT ATACAMA 2 18FT atacama-2-18ft-1

ATACAMA 2 18FT

(0)

I lager 74 900 kr (79 900 kr)

Great Basin 2 18FT Great Basin 2 18FT great-basin-2-18ft-1

Great Basin 2 18FT

(0)

I lager 74 900 kr (79 900 kr)

ATACAMA 2 22FT ATACAMA 2 22FT atacama-2-22ft-1

ATACAMA 2 22FT

(0)

I lager 84 900 kr (89 900 kr)

Great Basin 2 22FT Great Basin 2 22FT great-basin-2-22ft-1

Great Basin 2 22FT

(0)

I lager 84 900 kr (89 900 kr)

Shufflebräda Och Curling Shufflebräda Och Curling shufflebrada-och-curling-1

Shufflebräda Och Curling

(5)

I lager 499 kr (699 kr)

 
Sverige T-Shirt Zlatan Goal Of The Year Sverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The YearSverige T-Shirt Zlatan Goal Of The Year sverige-t-shirt-zlatan-goal-of-the-year-1

Sverige T-Shirt Zlatan Goal Of The Year

(0)

I lager 179 kr (199 kr)

Seattle Seahawks Fidget Spinner seattle-seahawks-fidget-spinner-1

Seattle Seahawks Fidget Spinner

(0)

I lager 83 kr (119 kr)

Harry Potter Canvastryck Undesirable No.1 harry-potter-canvastryck-undesirable-no1-1

Harry Potter Canvastryck Undesirable No.1

(1)

I lager 183 kr (229 kr)

Dexter Mugg Vit dexter-mugg-vit-1

Dexter Mugg Vit

(2)

I lager 69 kr (79 kr)

Chicago Bulls Pinn Logo chicago-bulls-pinn-logo-1

Chicago Bulls Pinn Logo

(2)

I lager 11 kr (19 kr)