Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Shuffleboard Legacy Sterling Shuffleboard 14

37 995 kr
12 mån räntefritt 3166 kr / månad (avgifter tillkommer)
Alt/Storlek:Black Cherry
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1174
Kategori: Shuffleboard
Varumärke: Legacy
Garanti: 2 år + Livstid
Spelyta: 398 x 51 x 8 cm
Yttermått: 432 x 73 x 84 cm
Vikt: 322 kg

Sterling Shuffleboard 14

Byggd för spelentusiaster. Legacys 14 fots shuffleboard har samma egenskaper som Classic och Elite och dessutom låda för förvaring av puckar, vax och andra tillbehör.

Spelyta
Den 2,5 tums tjocka Sterling-spelyta är tillverkad av nordamerikanska gul poppel med ett 1/4 tums polymerlager som fullbordar spelytan för en livstid av underhållning. Legacy förseglar spelytan på alla sidor (även botten) för att undvika att den slår sig.

Nordamerikanska gul poppel har samma hårdhet som röd lönn. Legacy använder inte rysk björk som några av deras konkurrenter. Rysk björk är ett kort material som har många kvistar och innehåller mineralerstrimmor.

Klimat anpassning
Legacy Shuffleboards har klimatanpassare för att säkerställa ett plant och korrekt spel.

Förvaring
Sterling shuffleboard har lådor i varje ände för bekväm förvaring av puckar, andra tillbehör. Ytterligare en lagringshylla finns i mitten av benet.

Tillbehör
Legacy shuffleboards omfattar allt som behövs för att spela spelet. 4 svarta puckar, 4 röda puckar, rostfri räknare, bordsborste och svart bordöverdrag.

Shuffleboard innehåller fler produkter som liknar Legacy Sterling Shuffleboard 14.

Omdömen och betyg

Denna produkt har inga lämnade omdömen ännu.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Heritage Shuffleboard Heritage Shuffleboard heritage-shuffleboard-1

Heritage Shuffleboard

(1)

Beställningsvara 17 995 kr (19 995 kr)

Legacy Poängtavla Shuffleboard legacy-poangtavla-shuffleboard-1

Legacy Poängtavla Shuffleboard

(0)

I lager 4 995 kr

Bowling För Shuffleboard bowling-for-shuffleboard-1

Bowling För Shuffleboard

(0)

995 kr

Vax Snabbt Vax Snabbt vax-snabbt-1

Vax Snabbt

(7)

I lager 149 kr

Siliconspray siliconspray-1

Siliconspray

(2)

I lager 189 kr

stenar-1

Stenar

(2)

I lager Från: 299 kr

deluxe-polycourt-pack-1

DELUXE POLYCOURT PACK

(0)

Beställningsvara 24 900 kr

mini-roll-out-court-pack-1

MINI ROLL-OUT COURT PACK

(0)

I lager 7 995 kr

mini-board-half-court-pack-1

MINI BOARD HALF COURT PACK

(0)

Beställningsvara 12 995 kr

continental-cue-set-1

CONTINENTAL CUE SET

(0)

I lager 2 495 kr

ATACAMA 2 18FT ATACAMA 2 18FT atacama-2-18ft-1

ATACAMA 2 18FT

(0)

I lager 74 900 kr (79 900 kr)

Great Basin 2 18FT Great Basin 2 18FT great-basin-2-18ft-1

Great Basin 2 18FT

(0)

I lager 74 900 kr (79 900 kr)

ATACAMA 2 22FT ATACAMA 2 22FT atacama-2-22ft-1

ATACAMA 2 22FT

(0)

I lager 84 900 kr (89 900 kr)

Great Basin 2 22FT Great Basin 2 22FT great-basin-2-22ft-1

Great Basin 2 22FT

(0)

I lager 84 900 kr (89 900 kr)

Shuffleboard Och Curling Shuffleboard Och Curling shuffleboard-och-curling-1

Shuffleboard Och Curling

(0)

I lager 499 kr (699 kr)

 
Sverige Keps Blågul 10 sverige-keps-blagul-10-1

Sverige Keps Blågul 10

(0)

I lager 89 kr (99 kr)

Carlsberg Barmatta Wetstop carlsberg-barmatta-wetstop-1

Carlsberg Barmatta Wetstop

(0)

I lager 287 kr (479 kr)

Harry Potter Bagagetag Harry Potter harry-potter-bagagetag-harry-potter-1

Harry Potter Bagagetag Harry Potter

(0)

I lager 77 kr (129 kr)

LFC T-shirt V-ringad Röd LFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad RödLFC T-shirt V-ringad Röd liverpool-t-shirt-v-ringad-rod-1

LFC T-shirt V-ringad Röd

(4)

I lager 269 kr (359 kr)

LFC Silikonarmband liverpool-silicone-wristband-1

LFC Silikonarmband

(11)

I lager 9 kr (39 kr)