Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisbord (pingisbord)

Sortering:
Antal:
Bordtennisbord (pingisbord) innehåller kvalitetsbord från franska Cornilleau.

Bordtennisbord (pingisbord) av inomhus eller utomhustyp? När du väljer bord för utomhusbruk ska du självklart välja ett utomhusbord (outdoor). Även om du ska ha det inne så kan dock ett utomhusbord vara det bästa alternativet. Ett utomhusbord är lättare och därmed kan barn på egen hand fälla ihop det. De är också tåligare mot slag och har idag goda spelegenskaper. Fördelen med bordtennisbord för inomhusbruk är att du får bättre spelegenskaper för pengarna.
Visar 1-35 av 35 produkter
Super Mini Table Svart super-mini-table-svart-1

Super Mini Table Svart

(0)
* Inomhusbord (Supermini)
* - kg
* Spånskiva - mm
* Nät ingår

199 kr

C-Mini Indoor c-mini-indoor-1

C-Mini Indoor

(0)
* 82(L) x 51(B) cm
* 8 kg
*
*

I lager 699 kr

Bordtennisskiva 6ft bordtennisskiva-6ft-1

Bordtennisskiva 6ft

(4)
* 182(L) x 91(B) cm
* 18 kg
* Passar BCE/Riley's biljardbord
* Bordsskriva
* Nät ingår

I lager 1 395 kr

Midi Neon Grön midi-neon-gron-1

Midi Neon Grön

(0)
* Inomhusbord (Midi)
* - kg
* Spånskiva 12 mm
* Kompakt fällmekanism
* Nät ingår

Beställningsvara 1 595 kr

Medium TT medium-tt-1

Medium TT

(3)
* 183(L) x 91(B) x 71(H) cm
* 28 kg
* Fällbara ben
* Ställbara fötter

I lager 2 494 kr

Info & Val
 
Basic Roller basic-roller-1

Basic Roller

(0)
* Inomhusbord (fullstort)
* 72 kg
* Spånskiva 16 mm
* Kompakt fällmekanism
* Nät ingår

I lager 2 495 kr

Bordtennisskiva Cornilleau bordtennisskiva-cornilleau-1

Bordtennisskiva Cornilleau

(11)
* Full storlek
* 40 kg
* Spånskiva 18 mm
* Passar 7 & 8 fots biljardbord
* Nät och stolpar ingår

I lager 2 595 kr

Info & Val
Action Roller action-roller-1

Action Roller

(0)
* Inomhusbord (fullstort)
* 70 kg
* Spånskiva 16 mm
* Nät ingår


I lager 2 995 kr

Winner Indoor winner-indoor-1

Winner Indoor

(0)
* Inomhusbord (fullstort)
* 60 kg
* Spånskiva 19 mm
* Kompakt fällmekanism
* Nät ingår

I lager 2 995 kr

Tecto Indoor tecto-indoor-1

Tecto Indoor

(3)
* Inomhusbord (fullstort)
* 59 kg
* Spånskiva 16 mm
* Kompakt fällmekanism
* Nät ingår

I lager 3 295 kr

Info & Val
 
Bordtennisskiva Premium bordtennisskiva-premium-1

Bordtennisskiva Premium

(0)
* Full storlek
* Svart Spelyta
* MDF 16 mm
* Passar 7 & 8 fots biljardbord
* Nät ingår

I lager 3 495 kr

Sport 100 Indoor sport-100-indoor-1

Sport 100 Indoor

(1)
* Inomhusbord (fullstort)
* 69 kg, Nät ingår
* Spånskiva 19 mm & ram 28 mm
* Ställbara fötter & justerbart nät
* Dubbelt låssystem

I lager 4 795 kr

Tecto Outdoor tecto-outdoor-1

Tecto Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 51 kg
* Resin 4 mm & ram 40 mm
* Kompakt fällmekanism
* Nät ingår

I lager 4 795 kr

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 48 kg, Nät ingår
* Resin 4 mm & ram 40 mm
* Justerbart nät
* SOFT MAT

I lager 4 995 kr

Outdoor Roller outdoor-roller-1

Outdoor Roller

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 54 kg
* Melaminhartsskiva 4 mm

* Nät ingår

I lager 4 995 kr

 
Sport 250 S Outdoor sport-250-s-outdoor-1

Sport 250 S Outdoor

(3)
* Utomhusbord (fullstort)
* 58 kg, Nät ingår
* Resin 5 mm & ram 38 mm
* Justerbart nät
* SOFT MAT

I lager 5 829 kr

Info & Val
Winner Outdoor winner-outdoor-1

Winner Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 60 kg
* Melaminhartsskiva 4 mm
* Compact-system
* Nät ingår

I lager 5 995 kr

Sport 250 S Crossover Outdoor sport-250-s-crossover-outdoor-1

Sport 250 S Crossover Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 64 kg, Nät ingår
* Resin 5 mm & ram 40 mm
* Justerbart nät
* SOFT MAT

I lager 6 495 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 67 kg, Nät ingår
* Resin 5 mm & ram 50 mm
* Justerbart nät
* SOFT MAT

I lager 6 795 kr

Sport 300 S Outdoor sport-300-s-outdoor-1

Sport 300 S Outdoor

(1)
* Utomhusbord (fullstort)
* 61 kg, Nät ingår
* Resin 5 mm & ram 47 mm
* Justerbart nät
* SOFT MAT

I lager 6 995 kr

Info & Val
 
Competition 540 ITTF Indoor Competition 540 ITTF Indoor competition-540-ittf-1

Competition 540 ITTF Indoor

(1)
* Inomhusbord (fullstort)
* 97 kg, Nät ingår
* Spånskiva 22 mm & ram 70 mm
* Justera nätets höjd & spänning
* Godkänt av ITTF

I lager 6 995 kr

Info & Val
Competition 610 ITTF Indoor competition-610-ittf-indoor-1

Competition 610 ITTF Indoor

(0)
* Matchbord (fullstort)
* 94 kg, Nät ingår
* Spånskiva 22 mm & ram 50 mm
* Justera nätets höjd & spänning
* Godkänt av ITTF

I lager 6 995 kr

Info & Val
Elite Roller Advance elite-roller-advance-1

Elite Roller Advance

(0)
* Inomhusbord (fullstort)
* 103 kg
* Spånskiva 22 mm
* Kompakt fällmekanism
* Nät ingår ej

I lager 6 995 kr

Competition 640 ITTF Indoor competition-640-ittf-indoor-1

Competition 640 ITTF Indoor

(0)
* Matchbord (fullstort)
* 114 kg, Nät ingår
* Spånskiva 22 mm & ram 50 mm
* Justera nätets höjd & spänning
* Godkänt av ITTF

I lager 7 995 kr

Info & Val
Sport 500 M Crossover Outdoor sport-500-m-crossover-outdoor-1

Sport 500 M Crossover Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 72 kg, Nät ingår
* Resin 7 mm & ram 60 mm
* Justerbart nät
* MAT TOP

I lager 8 795 kr

 
Competition 740 ITTF Indoor competition-740-ittf-1

Competition 740 ITTF Indoor

(2)
* Matchbord (fullstort)
* 120 kg, Nät ingår
* Spånskiva 25 mm & ram 70 mm
* Justera nätets höjd & spänning
* Godkänt av ITTF

I lager 9 295 kr

Info & Val
t3s-indoor-1

T3S Indoor

(0)
* Inomhusbord (runt)
* 150 cm
* Spånskiva 18 mm
* Fasta ben
* Fast nät ingår

I lager 9 900 kr

Super Outdoor super-outdoor-1

Super Outdoor

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 118 kg
* Melaminhartsskiva 10 mm
* Förankrat i marken
* Metallnät ingår

I lager 9 995 kr

PRO 510 Outdoor pro-510-outdoor-1

PRO 510 Outdoor

(3)
* Utomhusbord (fullstort)
* 77 kg, Nät ingår
* Resin 7 mm & ram 60 mm
* Metallben & Metallnät
* MATTOP

I lager 10 495 kr

Info & Val
Sport 700 Crossover sport-700-crossover-1

Sport 700 Crossover

(0)
* Utomhusbord (fullstort)
* 98 kg, Nät ingår
* Resin 9 mm & ram 60 mm
* Justerbart nät
* MATTOP

I lager 10 995 kr

 
Competition 850 Wood ITTF Indoor competition-850-wood-ittf-indoor-1

Competition 850 Wood ITTF Indoor

(0)
* Matchbord (fullstort)
* 120 kg, Nät ingår
* Spånskiva 25 mm & ram 70 mm
* Justera nätets höjd & spänning
* Godkänt av ITTF

I lager 12 995 kr

t37-indoor-1

T37 Indoor

(0)
* Inomhusbord (runt)
* 170 cm
* Spånskiva 18 mm
* Fasta ben
* Fast nät ingår

I lager Från: 14 900 kr

t3-swift-1

T3 SWIFT

(0)
* Inomhusbord (runt)
* 244 cm
* Spånskiva 19 mm
* Fällmekanism
* Nät ingår

I lager 16 900 kr

t3t-indoor-1

T3T Indoor

(0)
* Inomhusbord (runt)
* 274 cm
* Spånskiva 18 mm
* Fällmekanism
* Fast nät ingår

I lager 24 900 kr

t30-outdoor-1

T30 Outdoor

(0)
* Utomhusbord (runt)
* 274 cm
* Aluminium 4 mm
* Fasta ben
* Fast nät ingår

Beställningsvara 49 900 kr

 
Visar 1-35 av 35 produkter