Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Biosoffor

Nyhetsbrev

Våra varumärken

Beställ senast 20/12 kl 13 för goda chanser till leverans innan jul. Spelbord +20kg hinner tyvärr inte levereras innan jul.

Darttavlor

Sortering:
Antal:
Traditionella darttavlor för steel tips. Att tänka på är att tavlor tillverkade av bristle håller för väldigt mycket mer spel än en papptavla. Väljer man en lite dyrare bristletavla får man dessutom förre kast som studsar p.g.a. mindre antal märlor och
Visar 1-18 av 18 produkter
Bulls Magnetic Bulls Magneticbulls-magnetic-1

Bulls Magnetic

(1)
* Magnetisk tavla
* Magnetiska pilar utan vass spets
* Passar barn
* 37.5 x 1.5 cm

I lager 172 kr (229 kr)

Striker Strikerstriker-1

Striker

(8)
* Självläkande bristletavla
* Rund tråd
* Märlfri Bulls-eye
* Slimmade märlor

I lager 299 kr (399 kr)

Winmau Pro SFB winmau-pro-sfb-1

Winmau Pro SFB

(7)
* Självläkande bristletavla
* Rund tråd
* Instegsmodell
* Märlfri Bulls-eye

I lager 337 kr (449 kr)

Official Competition Official Competition Official Competitionofficial-competition-1

Official Competition

(9)
* Självläkande bristletavla
* Rund tråd
* Märlfri Bulls-eye
* Slimmade märlor

I lager 374 kr (499 kr)

Mission Axis mission-axis-1

Mission Axis

(0)
* Tri Wire
* Tillverkad av Brasiliansk sista
* Tävlingstavla
* Högkvalitativ
* Non-fade färger

I lager 374 kr (499 kr)

 
Pro Matchplay pro-matchplay-1

Pro Matchplay

(10)
* Självläkande bristletavla
* Knivtråd
* Helt märlfri
* Tävlingstavla

449 kr (599 kr)

Mission Samurai mission-samurai-1

Mission Samurai

(1)
* Självläkande bristletavla
* Tunn knivtråd
* Märkfri
* Tävlingsstorlek

I lager 449 kr (599 kr)

Eclipse Pro Eclipse Proeclipse-pro-1

Eclipse Pro

(22)
* Självläkande bristletavla
* Knivtråd
* Helt märlfri
* Tävlingstavla

I lager 487 kr (649 kr)

Mission Samurai II mission-samurai-ii-1

Mission Samurai II

(0)

I lager 487 kr (649 kr)

Blade 5 blade-5-1

Blade 5

(5)
* Rota-Lock
* Självläkande bristletavla
* Extremt tunn knivtråd
* Helt märlfri
* Tävlingstavla

I lager 524 kr (699 kr)

 
Eclipse Pro 2 Eclipse Pro 2eclipse-pro-2-1

Eclipse Pro 2

(0)

I lager 524 kr (699 kr)

Supamatch 3 supamatch-3-1

Supamatch 3

(0)
* Stålvajer
* Premiumkvalitet
* M.S.Z. (Multiple Scoring Zone)
* Används vid proffsturneringar

I lager 524 kr (699 kr)

Specialist Lincoln specialist-lincoln-1

Specialist Lincoln

(0)
* Helsvart (!) darttavla
* Premium Sisal
* Inga tripplar
* Mindre bullseye

I lager 562 kr (749 kr)

Winmau Budweiser winmau-budweiser-1

Winmau Budweiser

(0)
* Självläkande bristletavla
* Knivtråd
* Helt märlfri
* Budweiser profil

I lager 584 kr (779 kr)

Blade 5 Dual Core Blade 5 Dual Core blade-5-dual-core-1

Blade 5 Dual Core

(0)
* Rota-Lock
* Självläkande bristletavla
* Dual Core
* Helt märlfri
* Tävlingstavla

I lager 671 kr (895 kr)

 
Eclipse HD2 Eclipse HD2eclipse-hd2-1

Eclipse HD2

(0)
* Tävlingsmaterial: Bristle
* PDC-godkänd
* Högteknologisk tråddesign
* Märlfri konstruktion
* Staple-free Bullseye

746 kr (995 kr)

Eclipse HD2 Pro Eclipse HD2 Proeclipse-hd2-pro-1

Eclipse HD2 Pro

(0)
* Tävlingsmaterial: Bristle
* Unilock
* PDC-godkänd * Högteknologisk tråddesign
* Märkfri konstruktion
* Staple-free Bullseye

896 kr (1 195 kr)

Bulls Advantage 501 Bulls Advantage 501bulls-advantage-501-1

Bulls Advantage 501

(2)
* Roterbart fäste medföljer
* Självläkande bristletavla
* Knivtråd
* Helt märlfri
* Tävlingstavla

I lager 896 kr (1 195 kr)

 
Visar 1-18 av 18 produkter