Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisracketar Cornilleau Tacteo 30

149 kr
12 mån räntefritt 12 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1274
Kategori: Bordtennisracketar
Varumärke: Cornilleau
Garanti: 3 år (10 år för utomhusspelytor)

Tacteo 30

Tacteo är uppbyggt med hjälp av en revolutionerande teknik. Den avancerad uppbyggnaden i komposit ger bra hållbarhet! Tacteo är mycket tåliga och därför perfekta för bordtennis i skolor och på fritidshem. Det tål dessutom alla väder.

Blad: Polymer
Hastighet: 5
Spinn: 5
Kontroll: 8

ADS-teknik
Väderbeständigt
Stryktåligt
Beständiga färger
Gummi som inte lossnar

OBS! Färg kan variera!

Bordtennisracketar innehåller fler produkter som liknar Cornilleau Tacteo 30.

Omdömen och betyg

Joselino Antonio, 2018-07-05

Danderyds Kommun, 2016-09-10

Felix, 2016-08-04

SoW Meetings Events AB, 2015-01-27

Kinnarps Interior Uppsala, 2014-03-29

anton, 2012-05-29
riktigt bra rack, vi har aldrig spelat så mycket pingis som nu
Robert, 2012-05-03

Maria, 2012-04-24
I förhållande till pris - kanon!
Prästkragens, 2012-03-29

Anna, 2011-12-28

Elevcafé Grottan, 2011-01-12
Eleverna är jättenöjda med racken och personalen är jättenöjd med kvaliten
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Tacteo 50 tacteo-50-1

Tacteo 50

(0)

I lager 179 kr

Sport 100 sport-100-1

Sport 100

(16)

69 kr

Sport 400 Sport 400 sport-400-1

Sport 400

(4)

I lager 129 kr (149 kr)

Excell 3000 Carbon excell-3000-carbon-1

Excell 3000 Carbon

(3)

I lager 699 kr

Nexeo X90 nexeo-x90-1

Nexeo X90

(1)

I lager 499 kr

Excell 1000 Carbon excell-1000-carbon-1

Excell 1000 Carbon

(0)

349 kr

Perform 500 CD Coach perform-500-cd-coach-1

Perform 500 CD Coach

(0)

299 kr

Sport 200 sport-200-1

Sport 200

(2)

I lager 99 kr

Racketfodral Racketfodral racketfodral-1

Racketfodral

(2)

79 kr (129 kr)

Perform 800 perform-800-1

Perform 800

(0)

399 kr

Champion 10-pack champion-10-pack-1

Champion 10-pack

(0)

I lager 1 499 kr

Vaporizer vaporizer-1

Vaporizer

(0)

799 kr

Pure Color Advance pure-color-advance-1

Pure Color Advance

(0)

I lager 279 kr

Flow Spin Outdoor flow-spin-outdoor-1

Flow Spin Outdoor

(1)

179 kr

Stomme Allround Classic stomme-allround-classic-1

Stomme Allround Classic

(1)

I lager 349 kr

Gummi Cobra 2000 2.0 Mm gummi-cobra-2000-20-mm-1

Gummi Cobra 2000 2.0 Mm

(1)

I lager 229 kr

Stomme Offensive Classic stomme-offensive-classic-1

Stomme Offensive Classic

(0)

I lager 349 kr

Gummi Mendo 2,0 Mm gummi-mendo-20-mm-1

Gummi Mendo 2,0 Mm

(1)

I lager 299 kr

Stomme Clipper Wood stomme-clipper-wood-1

Stomme Clipper Wood

(0)

I lager 449 kr

Gummi Calibra LT 2 Mm gummi-calibra-lt-2-mm-1

Gummi Calibra LT 2 Mm

(0)

I lager 479 kr

 
Miami Heat Ryggsäck Fade miami-heat-ryggsack-fade-1

Miami Heat Ryggsäck Fade

(0)

I lager 115 kr (229 kr)

Rekordelig Ciderglas Pint rekordelig-ciderglas-pint-1

Rekordelig Ciderglas Pint

(0)

I lager 48 kr (69 kr)

Sverige T-shirt Många Kronor Barn Sverige T-shirt Många Kronor Barn sverige-t-shirt-maanga-kronor-barn-1

Sverige T-shirt Många Kronor Barn

(0)

I lager 179 kr (199 kr)

Friends Flasköppnare Logo friends-flaskoppnare-logo-1

Friends Flasköppnare Logo

(0)

I lager 30 kr (99 kr)

MUFC Affisch Martial 23 manchester-united-affisch-martial-23-1

MUFC Affisch Martial 23

(0)

I lager 30 kr (99 kr)