Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Biljardbord Hobby Gamesson Harvard 7

6 995 kr
12 mån räntefritt 583 kr / månad (avgifter tillkommer)
Produkten kan inte hämtas på vår lager i Gävle.
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 13
Kategori: Biljardbord Hobby
Varumärke: Gamesson
Garanti: 6 mån
Spelyta: 192 x 96 cm
Yttermått: 213 x 118 x 80 cm
Vikt: 100kg

Harvard 7

Stabilt bord i svart med grön duk.

-Bollretur
-Spelyta av laminerad MDF
-Ställbara fötter
-Svart faner

Medföljer

2st köer 145 cm, skruvläder 12 mm (M12)
Bollset 57 mm (fullstora)
Triangel
Borste
2st kritor
Instruktion för montering. Endast benen behöver monteras.

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 1 timme.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste Post-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan Poståkeriet kör omgående ut bordet. Spelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).

Biljardbord Hobby innehåller fler produkter som liknar Gamesson Harvard 7.

Omdömen och betyg

Bo Göran Peter, 2016-10-21

Karl Rikard, 2016-04-22
Bullrig bollretur och för litet hål där man plockar upp bollarna. Får bara ut en boll i taget. Bra vallar och underlag (mdf-skivan) Bra matta, men lite luddig i början. En ordentlig borstning och dammsugning efter några timmars lir gör den fin.
Maria, 2015-12-22

Maria, 2015-12-21

Lennart, 2015-11-11
Bordet har en liten överhöjning på mitten som jag hoppas kommer att försvinna.
När bollen åker ner i hålet blir det ett kraftigt oljud som jag skall försöka få bort genom att limma en 2mm neoprengummiduk i botten.
Caremore AB, 2015-02-15

Hans Joel, 2014-09-10

Robert, 2013-10-15

Personalklubb, 2012-04-20
Vi är jättenöjda och bordet motsvarar de förväntningar som vi har haft.
Kim, 2011-10-19
Lite budget-känsla och väldigt nopprig duk, men troligen därför det låga priset. Tillsvidare nöjd, men nästa gång kommer jag troligen lägga en slant extra för att få något lite bättre.
Lars, 2011-02-01
OK köer och bollar, mindre bra krita. Bordet är inte helt rakt, lutar lite åt hörnhålen till. Duken är lite "luddig" vilket gör att bollarna rullar lite sämre. Kanalerna för bollretur är lite "bullriga", kunde ha varit fodrade för att dämpa ljudet. Dock ganska nöjd ändå med tanke på priset.
Borislav, 2010-03-03
Helt OK hobbybord men inte något mer, ganska slarvig tillverkning med en massa vassa hörn och kanter. Autoretur med alldeles för liten öppnig vilket bäddar för finger/nagel skador. Trots detta har jag inte ångrat inköp, bordet uppfyller sin funktion.
Janne Johansson, 2010-02-17
Efter att jag fått ett nytt bord (mycket bra skött av er) är allt jättebra, det skulle bli 5 stjärnor men jag tycker att hålet till bollreturen är för litet, det är svårt att få ut både boll o hand samtidigt, och det är ju bra att få med sej handen eller hur
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Harvard 6 harvard-6-1

Harvard 6

(0)

I lager 5 395 kr

Yale L-foot Yale L-foot yale-l-foot-1

Yale L-foot

(5)

I lager 2 495 kr (2 895 kr)

UCLA II UCLA II ucla-ii-1

UCLA II

(6)

Beställningsvara 1 195 kr (1 395 kr)

Minibiljard LTH II minibiljard-lth-ii-1

Minibiljard LTH II

(2)

699 kr

Cambridge 7 cambridge-7-1

Cambridge 7

(1)

Beställningsvara 6 995 kr

Kombifold 6 Plus Bordtennisskiva kombifold-6-plus-bordtennisskiva-1

Kombifold 6 Plus Bordtennisskiva

(9)

Beställningsvara 5 995 kr

Clifton 6 Clifton 6 clifton-6-1

Clifton 6

(5)

I lager 4 495 kr (4 995 kr)

Clifton 4 Clifton 4 clifton-4-1

Clifton 4

(5)

I lager 2 495 kr (2 995 kr)

Riley Black Riley Black riley-black-1

Riley Black

(0)

I lager 4 995 kr (6 995 kr)

Supasize Folding 6 Supasize Folding 6 supasize-folding-6-1

Supasize Folding 6

(0)

I lager 7 995 kr (8 595 kr)

Riley Folding Black Deluxe riley-folding-black-deluxe-1

Riley Folding Black Deluxe

(1)

Beställningsvara 4 495 kr

Florida florida-1

Florida

(1)

Beställningsvara 22 995 kr

Black Cat 7 black-cat-7-1

Black Cat 7

(0)

I lager 9 995 kr

Rosemont 7 rosemont-7-1

Rosemont 7

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

Rolling Lay Flat 6 rolling-lay-flat-6-1

Rolling Lay Flat 6

(0)

Beställningsvara 5 495 kr

Rolling Lay Flat 5 rolling-lay-flat-5-1

Rolling Lay Flat 5

(0)

Beställningsvara 4 495 kr

Flat W 6 flat-w-6-1

Flat W 6

(1)

I lager 6 995 kr

Rolling Flat W 5 rolling-flat-w-5-1

Rolling Flat W 5

(0)

I lager 5 495 kr

Vertical Folding Pool 6 vertical-folding-pool-6-1

Vertical Folding Pool 6

(0)

Beställningsvara 5 995 kr

Ray 7 ray-7-1

Ray 7

(0)

I lager 10 995 kr

 
FCB Bildoft White Edge barcelona-bildoft-white-edge-1

FCB Bildoft White Edge

(0)

I lager 29 kr (29 kr)

Paw Patrol Skrivset 5-delar paw-patrol-skrivset-5-delar-1

Paw Patrol Skrivset 5-delar

(0)

I lager 20 kr (39 kr)

AFC T-shirt Sport AFC T-shirt SportAFC T-shirt SportAFC T-shirt SportAFC T-shirt SportAFC T-shirt SportAFC T-shirt SportAFC T-shirt SportAFC T-shirt Sport arsenal-t-shirt-sport-1

AFC T-shirt Sport

(12)

I lager 149 kr (199 kr)

Iron Man Miniaffisch Cover M94 iron-man-miniaffisch-cover-1

Iron Man Miniaffisch Cover M94

(0)

I lager 24 kr (79 kr)

LFC T-shirt King Kenny Röd LFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny Röd liverpool-t-shirt-king-kenny-rod-1

LFC T-shirt King Kenny Röd

(3)

I lager 224 kr (299 kr)