Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Dartpilar Harrows Steel Black Jack

249 kr
12 mån räntefritt 21 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1414
Kategori: Dartpilar
Varumärke: Harrows
Garanti: 24 mån

Steel Black Jack

Bra pil för spelaren som går från hobby till mer seriöst dartkastande.

Harrows rating: 6 av 9 (semi-pro)
Luftmotstånd: 0,59 (co-efficient of drag)
Grepp rating: 76
Skaft: Anodised aluminium
Flight: Graflite
Kropp: Rostfrittstål

Dartpilar innehåller fler produkter som liknar Harrows Steel Black Jack.

Omdömen och betyg

Ruben Aldor Jonas, 2018-10-18

Pernilla Cecilia Maria, 2018-08-21

Ulf Tommie Peter, 2018-06-19

Per-Ove, 2018-06-12

Jan Stefan, 2017-05-11

Tim Andree, 2016-05-29

Karl Lars Patrik, 2016-02-13

WERKET Arkitekter AB, 2015-12-10
Bra pil, men föll i skymundan jämfört med Steel Gyro 80
Mattias, 2015-09-23

Knut Nils Albin, 2015-03-13

Stefan, 2014-09-26

Jan, 2014-09-16
Steel Black Jack darts var riktigt grymma. Känns bra i handen och flyger bra. De är stabila och robusta. Aluminium skaftet gör dem extra stryktåliga.
Ola, 2014-08-06

Lars Göran, 2014-02-12

Henrik, 2014-02-11

Susanne, 2013-11-05
Lite för lätta bara. :)
Yvonne, 2011-09-19
Satt som en smäck i tavlan. Vi är ett gäng glada amatörer som gillar dart. En mycket behaglig pil som var mycket trevlig att kasta iväg. Kändes lika bra efter ett par bira..
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Steel Black Arrow steel-black-arrow-1

Steel Black Arrow

(21)

I lager 149 kr

Steel Silver Arrow Union steel-silver-arrow-union-1

Steel Silver Arrow Union

(10)

199 kr

Steel Torpedo steel-torpedo-1

Steel Torpedo

(2)

I lager 399 kr

Steel Boxer steel-boxer-1

Steel Boxer

(3)

I lager 399 kr

Steel PowerP 80 steel-powerp-80-1

Steel PowerP 80

(0)

449 kr

Steel Bristow 90 steel-bristow-90-1

Steel Bristow 90

(0)

I lager 549 kr

Steel Matrix steel-matrix-1

Steel Matrix

(15)

I lager 149 kr

Steel ICE Black steel-ice-black-1

Steel ICE Black

(2)

449 kr

Steel Bristow Black steel-bristow-black-1

Steel Bristow Black

(0)

I lager 599 kr

Steel Silver Arrow Dragon Steel Silver Arrow Dragon steel-silver-arrow-dragon-1

Steel Silver Arrow Dragon

(1)

I lager 199 kr (249 kr)

Steel Savage 85 steel-savage-85-1

Steel Savage 85

(0)

I lager 439 kr (549 kr)

Voodoo voodoo-1

Voodoo

(6)

I lager 179 kr

Assassin Plus Pink assassin-plus-pink-1

Assassin Plus Pink

(0)

I lager 499 kr

Aura A1 aura-a1-1

Aura A1

(1)

I lager 899 kr

Harrows Powerpoint Harrows Powerpoint harrows-powerpoint-1

Harrows Powerpoint

(0)

I lager 639 kr (799 kr)

Core Brass Stripes Core Brass Stripes core-brass-stripes-1

Core Brass Stripes

(13)

I lager 99 kr

Radar Radar radar-1

Radar

(0)

I lager 636 kr (795 kr)

Core Plus Black Core Plus Black core-plus-black-1

Core Plus Black

(5)

I lager 119 kr (149 kr)

Silver Shark silver-shark-1

Silver Shark

(2)

119 kr (149 kr)

Winmau Brendan Dolan Onyx Black winmau-brendan-dolan-onyx-black-1

Winmau Brendan Dolan Onyx Black

(0)

I lager 623 kr (779 kr)

 
CFC Mobilfodral Universal chelsea-mobilfodral-universal-1

CFC Mobilfodral Universal

(3)

I lager 69 kr (229 kr)

San Antonio Spurs Inramad Bild Logo san-antonio-spurs-inramad-bild-logo-1

San Antonio Spurs Inramad Bild Logo

(0)

I lager 75 kr (249 kr)

NUFC SoccerStarz Sissoko newcastle-united-soccerstarz-sissoko-1

NUFC SoccerStarz Sissoko

(0)

I lager 29 kr (49 kr)

CFC Bild Mourinho 40 X 30 chelsea-bild-mourinho-40-x-30-1

CFC Bild Mourinho 40 X 30

(0)

I lager 90 kr (299 kr)

Harry Potter Bagagetag Hufflepuff harry-potter-bagagetag-hufflepuff-1

Harry Potter Bagagetag Hufflepuff

(0)

I lager 95 kr (119 kr)