Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Dartpilar Harrows Steel Black Jack

249 kr
12 mån räntefritt 21 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1414
Kategori: Dartpilar
Varumärke: Harrows
Garanti: 24 mån

Steel Black Jack

Bra pil för spelaren som går från hobby till mer seriöst dartkastande.

Harrows rating: 6 av 9 (semi-pro)
Luftmotstånd: 0,59 (co-efficient of drag)
Grepp rating: 76
Skaft: Anodised aluminium
Flight: Graflite
Kropp: Rostfrittstål

Dartpilar innehåller fler produkter som liknar Harrows Steel Black Jack.

Omdömen och betyg

Jan Stefan, 2017-05-11

Tim Andree, 2016-05-29

Karl Lars Patrik, 2016-02-13

WERKET Arkitekter AB, 2015-12-10
Bra pil, men föll i skymundan jämfört med Steel Gyro 80
Mattias, 2015-09-23

Knut Nils Albin, 2015-03-13

Stefan, 2014-09-26

Jan, 2014-09-16
Steel Black Jack darts var riktigt grymma. Känns bra i handen och flyger bra. De är stabila och robusta. Aluminium skaftet gör dem extra stryktåliga.
Ola, 2014-08-06

Lars Göran, 2014-02-12

Henrik, 2014-02-11

Susanne, 2013-11-05
Lite för lätta bara. :)
Yvonne, 2011-09-19
Satt som en smäck i tavlan. Vi är ett gäng glada amatörer som gillar dart. En mycket behaglig pil som var mycket trevlig att kasta iväg. Kändes lika bra efter ett par bira..
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Steel Black Arrow steel-black-arrow-1

Steel Black Arrow

(14)

149 kr

Steel Silver Arrow Steel Silver Arrow steel-silver-arrow-1

Steel Silver Arrow

(8)

I lager 99 kr (199 kr)

Steel Torpedo steel-torpedo-1

Steel Torpedo

(2)

I lager 399 kr

Steel Boxer steel-boxer-1

Steel Boxer

(1)

I lager 399 kr

Steel PowerP 80 steel-powerp-80-1

Steel PowerP 80

(0)

449 kr

Steel Bristow 90 steel-bristow-90-1

Steel Bristow 90

(0)

I lager 549 kr

Steel Matrix steel-matrix-1

Steel Matrix

(11)

149 kr

Steel ICE Black steel-ice-black-1

Steel ICE Black

(2)

449 kr

Steel Bristow Black steel-bristow-black-1

Steel Bristow Black

(0)

I lager 599 kr

steel-savage-85-1

Steel Savage 85

(0)

I lager 549 kr

Voodoo voodoo-1

Voodoo

(3)

I lager 179 kr

Assassin Plus Pink assassin-plus-pink-1

Assassin Plus Pink

(0)

I lager 499 kr

Aura A1 aura-a1-1

Aura A1

(1)

I lager 899 kr

Harrows Powerpoint harrows-powerpoint-1

Harrows Powerpoint

(0)

I lager 799 kr

Core Brass Stripes Core Brass Stripes core-brass-stripes-1

Core Brass Stripes

(9)

99 kr

Radar radar-1

Radar

(0)

I lager 795 kr

Core Plus Black core-plus-black-1

Core Plus Black

(3)

149 kr

silver-shark-1

Silver Shark

(1)

149 kr

winmau-brendan-dolan-onyx-black-1

Winmau Brendan Dolan Onyx Black

(0)

779 kr

Bulls V12 bulls-v12-1

Bulls V12

(0)

I lager 849 kr

 
Friends Dricksglas 2-Pack friends-dricksglas-2-pack-1

Friends Dricksglas 2-Pack

(0)

I lager 83 kr (119 kr)

The Big Bang Theory Knappar 6-pack the-big-bang-theory-knappar-6-pack-1

The Big Bang Theory Knappar 6-pack

(1)

I lager 29 kr (49 kr)

AFC Badlakan Established arsenal-badlakan-established-1

AFC Badlakan Established

(1)

I lager 183 kr (229 kr)

LFC Bildoft Liverbird liverpool-bildoft-liverbird-1

LFC Bildoft Liverbird

(7)

I lager 29 kr (39 kr)

Aston Villa Affisch Squad 110 aston-villa-affisch-squad-110-1

Aston Villa Affisch Squad 110

(0)

I lager 30 kr (99 kr)