Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisstartkit Cornilleau Tacteo Pack Duo

299 kr
12 mån räntefritt 25 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1273
Kategori: Bordtennisstartkit
Varumärke: Cornilleau
Garanti: 3 år (10 år för utomhusspelytor)

Tacteo Pack Duo

2 x tacteo racketar
3 x bollar

Tacteo är uppbyggt med hjälp av en revolutionerande teknik. Den avancerad uppbyggnaden i komposit ger bra hållbarhet! Tacteo är mycket tåliga och därför perfekta för bordtennis i skolor och på fritidshem. Det tål dessutom alla väder.

Blad: Polymer
Hastighet: 7
Spinn: 7+
Kontroll: 7+

ADS-teknik
Väderbeständigt
Stryktåligt
Beständiga färger
Gummi som inte lossnar

Bordtennisstartkit innehåller fler produkter som liknar Cornilleau Tacteo Pack Duo.

Omdömen och betyg

Anna Camilla, 2018-07-12

Pallgrossisten I Wermland AB, 2017-02-01

Västerås Stad Förvaltningen För Stöd, Fritid Och, 2017-01-11

ABF GÄSTRIKEBYGDEN, 2016-11-08

Felix, 2016-08-04

Erik Mattias, 2016-07-26

Ann Katarina Ulrika, 2016-06-18

Hans Agne, 2015-07-01

Jytte Johanna Elisabeth, 2015-07-01

Ulno AB, 2015-05-19

Mikael John Tomas, 2015-02-04

Arne Seved Robertino, 2014-11-08

Ulno AB, 2014-09-26

Ulno AB Re: 64, 2014-09-02

Mattias, 2014-08-17
Fantastisk produkt, mycket prisvärd!
CARAVAN CLUB OF SWEDEN SYDSVENSKA SEKTIONEN, 2014-07-09

José Luis, 2014-07-02

UlnoAB, 2014-04-22

Kinnarps Interior Uppsala, 2014-03-29

Niklas, 2014-01-31

Caroline, 2014-01-11

Dan Milton, 2013-11-28
Mycket för pengarna.
Kirsten, 2013-10-02

Jörgen, 2013-09-23
Bra att de är vädertåliga och slagtåliga.
Bodil, 2012-08-20
I regn o rusk ni servar oss,
när vi i matchen släpper loss.
Inga sladdriga ytor hittar vi här,
Och handaget med fasthet bär.

Ole, 2012-08-15
God kvalitet og lang holdbarhet kjennetegner utstyret, så nå har også alle naboene gått til innkjøp av tilsvarende utstyr.
Else-Marie, 2012-08-07

Lars-Erik, 2012-07-06

Anna, 2010-07-04
Superbra Rackets!
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Startpack Inne startpack-inne-1

Startpack Inne

(30)

I lager 199 kr

 
Paris St Germain SoccerStarz Lucas Moura paris-st-germain-soccerstarz-lucas-moura-1

Paris St Germain SoccerStarz Lucas Moura

(0)

I lager 15 kr (49 kr)

Sverige Handflagga sverige-handflagga-1

Sverige Handflagga

(1)

I lager 35 kr (39 kr)

Harry Potter Skulptur Gringotts Goblin harry-potter-skulptur-gringotts-goblin-1

Harry Potter Skulptur Gringotts Goblin

(0)

I lager 319 kr (399 kr)

Sverige T-shirt Zlatan Tour Sverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan TourSverige T-shirt Zlatan Tour sverige-t-shirt-zlatan-tour-1

Sverige T-shirt Zlatan Tour

(2)

I lager 224 kr (249 kr)

NUFC Dekal Xbox One Controller newcastle-united-dekal-xbox-one-controller-1

NUFC Dekal Xbox One Controller

(0)

I lager 39 kr (129 kr)