Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisracketar Cornilleau Sport 400

129 kr
(149 kr)
12 mån räntefritt 11 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1279
Kategori: Bordtennisracketar
Varumärke: Cornilleau
Garanti: 3 år (10 år för utomhusspelytor)

Sport 400

Den SPORT 400 gör att du kan uttrycka dig vid ett pingisbord. Du finner glädje i att variera din spinn. 1.8 mm beläggning gör att du kan vara djärv och du lär dig att njuta av att slå din motståndare.

Blad: 5 mm + 1,8 mm svamp
Gummi: ITTF 3 stars
Hastighet: 7
Spinn: 6
Kontroll: 8

OBS! Designen kan variera något

Bordtennisracketar innehåller fler produkter som liknar Cornilleau Sport 400.

Omdömen och betyg

Prometera AB, 2017-02-18
Skapat ny mötesstruktur
Lars Johan, 2014-01-03

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Sport 100 Sport 100 sport-100-1

Sport 100

(13)

I lager 49 kr (59 kr)

Sport 200 sport-200-1

Sport 200

(1)

I lager 99 kr

Tacteo 30 tacteo-30-1

Tacteo 30

(10)

I lager 149 kr

Excell 3000 Carbon excell-3000-carbon-1

Excell 3000 Carbon

(3)

I lager 699 kr

Nexeo X90 nexeo-x90-1

Nexeo X90

(1)

I lager 499 kr

Tacteo 50 tacteo-50-1

Tacteo 50

(0)

I lager 179 kr

Excell 1000 Carbon excell-1000-carbon-1

Excell 1000 Carbon

(0)

I lager 349 kr

Perform 500 CD Coach perform-500-cd-coach-1

Perform 500 CD Coach

(0)

I lager 299 kr

Racketfodral Racketfodral racketfodral-1

Racketfodral

(1)

I lager 79 kr (129 kr)

Perform 800 perform-800-1

Perform 800

(0)

399 kr

Vaporizer vaporizer-1

Vaporizer

(0)

799 kr

Pure Color Advance pure-color-advance-1

Pure Color Advance

(0)

I lager 279 kr

Flow Spin Outdoor flow-spin-outdoor-1

Flow Spin Outdoor

(0)

I lager 179 kr

Stomme Allround Classic stomme-allround-classic-1

Stomme Allround Classic

(1)

I lager 349 kr

Gummi Cobra 2000 2.0 Mm gummi-cobra-2000-20-mm-1

Gummi Cobra 2000 2.0 Mm

(1)

I lager 229 kr

Stomme Offensive Classic stomme-offensive-classic-1

Stomme Offensive Classic

(0)

I lager 349 kr

Gummi Mendo 2,0 Mm gummi-mendo-20-mm-1

Gummi Mendo 2,0 Mm

(1)

I lager 299 kr

Stomme Clipper Wood stomme-clipper-wood-1

Stomme Clipper Wood

(0)

449 kr

Gummi Calibra LT 2 Mm gummi-calibra-lt-2-mm-1

Gummi Calibra LT 2 Mm

(0)

I lager 479 kr

t3b-racketset-3-pack-1

T3B Racketset 3-pack

(0)

I lager 1 290 kr

 
MUFC Skrivbordskalender 2017 manchester-united-skrivbordskalender-2017-1

MUFC Skrivbordskalender 2017

(0)

I lager 79 kr (99 kr)

Anarchy Pinn anarchy-pinn-1

Anarchy Pinn

(0)

I lager 6 kr (19 kr)

New York Giants Halsduk Fade new-york-giants-halsduk-fade-1

New York Giants Halsduk Fade

(0)

I lager 125 kr (179 kr)

Call Of Duty Dricksglas Infinite Warfare call-of-duty-dricksglas-infinite-warfare-1

Call Of Duty Dricksglas Infinite Warfare

(0)

I lager 83 kr (119 kr)

LFC Mössa Gråkant Barn LFC Mössa Gråkant Barn liverpool-mossa-grakant-barn-1

LFC Mössa Gråkant Barn

(0)

I lager 74 kr (99 kr)