Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Biljardbord Skiffer DPT Omega Outdoor

16 900 kr
(17 900 kr)
12 mån räntefritt 1408 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 11498
Kategori: Biljardbord Skiffer
Varumärke: DPT
Garanti: 12 mån
Yttermått: 210 x 118 x 82cm
Spelyta: 183 x 91cm
Vikt: 230 kg

Omega Outdoor

Omega Outdoor är ett biljardbord med alla vanliga funktioner, men det är lämpligt att använda utomhus. Bordet tillverkas av material som är väderbeständiga och har ett väderbeständig skydd. Outback biljardbord är försett med slitstark utomhusduk.

19 mm skifferskiva
Utomhusduk
Vädersäker
Tillverkat av marin plywood.

Tillbehör

1 set biljardbollar 51 mm hel och halv
2 Köer 145 cm
1 Triangel
6-pack Krita
Överdrag

Vi rekommenderar att exponerade plywoodytor behandlas alt målas för längsta möjliga hållbarhet.

Montering

Montering av detta biljardbord tar 1-3 timmar och är relativt enkel. Benen monteras på och skifferskivan (1-del) lyftes in och sätts fast.

Rumsstorlek

Optimalt rumsstorlek för detta biljardbord är 4,85 x 3,95 meter eller större, men det går även om man har ett lite mindre rum. T.ex 4,40 x 3,45 meter om man använder 120 cm långa köer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Biljardbordet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej). Tänk på att skifferskivan kommer i en del och det är enklast om man är 4 personer för att bära in bordet (om man inte har till gång till rätt hjälpmedel).


Biljardbord Skiffer innehåller fler produkter som liknar DPT Omega Outdoor.

Omdömen och betyg

Denna produkt har inga lämnade omdömen ännu.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Omega Mynt Omega Mynt omega-mynt-1

Omega Mynt

(0)

Beställningsvara 16 900 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 795 kr

Sport 500 M Crossover Outdoor sport-500-m-crossover-outdoor-1

Sport 500 M Crossover Outdoor

(0)

I lager 8 495 kr

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

DESTROYER 7 DESTROYER 7 destroyer-7-1

DESTROYER 7

(8)

I lager 12 999 kr (13 495 kr)

Info & Val
DESTROYER 8 DESTROYER 8 destroyer-8-1

DESTROYER 8

(23)

I lager 13 995 kr (14 495 kr)

Info & Val
Ella 8 Black ella-8-black-1

Ella 8 Black

(2)

Beställningsvara 22 995 kr

Info & Val
Ella 8 Port Ella 8 Port ella-8-port-1

Ella 8 Port

(1)

Beställningsvara 19 995 kr (22 995 kr)

Info & Val
RYLEE 8 Port RYLEE 8 Port rylee-8-port-1

RYLEE 8 Port

(3)

Beställningsvara 19 995 kr (22 995 kr)

Info & Val
Winston 8 winston-8-1

Winston 8

(1)

I lager 29 995 kr

Info & Val
Hartford Mahogany 7 hartford-mahogany-7-1

Hartford Mahogany 7

(1)

Beställningsvara Från: 21 800 kr

Info & Val
 
Avengers Mössa Turn Up Ungdom Avengers Mössa Turn Up Ungdom avengers-mossa-turn-up-ungdom-1

Avengers Mössa Turn Up Ungdom

(0)

I lager 90 kr (129 kr)

Carlsberg Barmatta Wetstop carlsberg-barmatta-wetstop-1

Carlsberg Barmatta Wetstop

(0)

I lager 335 kr (479 kr)

South Park Armband Screw You Guys south-park-armband-screw-you-guys-1

South Park Armband Screw You Guys

(0)

I lager 29 kr (49 kr)

Aston Villa Bäddset aston-villa-baddset-1

Aston Villa Bäddset

(1)

I lager 434 kr (579 kr)

AFC SoccerStarz Cazorla arsenal--soccerstarz-cazorla-1

AFC SoccerStarz Cazorla

(0)

I lager 29 kr (59 kr)