Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando G500 Military

9 995 kr
12 mån räntefritt 833 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: 4-6 veckor
Artikelnr: 13363
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 150(L) x 76(B) x 87(H) cm
Vikt: 76 kg

G500 Military

G500 Military fotbollsspel baseras på Pure White och har samma linjer, men en mer vågad färgsättning. En otroligt stilren och modern design kombineras med väldigt bra spelegenskaper och hållbarhet.

G500 Military tillverkas i Italien av Garlando som levererar bord till VM.

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper
Kabinett Rejäl 25 mm tjock MDF kabinett med melaminbeläggning.
Ben 9 x 9 cm kvadratiska benen i metall belagda med anti-scratch silverfärg ger otrolig stabilitet.

Stänger 16 mm i diameter genomgående högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage.


FötterFötterna är justerbara för en helt jämn spelplan. En rejäl gummisula gör att bordet inte flyttar sig i sidled.
Genomgående Stänger Genomgående stänger av italiensk tävlingstandard. Minimalt med delar som kan leda till problem och snabbt spel.

HandtagHandtag med trätrim för bättre grepp och en mer behaglig känsla.
Spelare Spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna. Rubbar sig inte en millimeter.

Spelyta Glas Spelyta av härdat glas, som är frostat med vit bakgrund och gråa linjer. Den ger superb kontroll och bra slitstyrka.
Bollar 10 orangea standardfotbollar medföljer.


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando G500 Military.

Omdömen och betyg

Denna produkt har inga lämnade omdömen ännu.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

F100 F100 f100-1

F100

(7)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(14)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(6)

I lager 2 195 kr

G2000 g2000-1

G2000

(2)

Beställningsvara 7 295 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(4)

I lager 1 495 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(8)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

F200 EVO f200-evo-1

F200 EVO

(9)

I lager 5 995 kr

Foldy foldy-1

Foldy

(2)

I lager 7 495 kr

Master Champion Master Champion master-champion-1

Master Champion

(1)

I lager 11 495 kr (11 995 kr)

Special Champion special-champion-1

Special Champion

(1)

Beställningsvara 9 995 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

Beställningsvara 13 995 kr

World Champion world-champion-1

World Champion

(0)

I lager 15 995 kr

G2000 Egen Design g2000-egen-design-1

G2000 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 11 750 kr

G500 Pure White g500-pure-white-1

G500 Pure White

(2)

Beställningsvara Från: 7 495 kr

World Champion Egen Design world-champion-egen-design-1

World Champion Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 19 500 kr

G500 Deco g500-deco-1

G500 Deco

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

G500 Houndstooth g500-houndstooth-1

G500 Houndstooth

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

 
Spiderman Miniaffisch Cover M96 spiderman-miniaffisch-cover-1

Spiderman Miniaffisch Cover M96

(0)

I lager 30 kr (79 kr)

Batman Presentbox batman-presentbox-1

Batman Presentbox

(0)

I lager 209 kr (349 kr)

Sverige Sporttröja Flag Sverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja FlagSverige Sporttröja Flag sverige-sporttroja-flag-1

Sverige Sporttröja Flag

(0)

I lager 269 kr (299 kr)

MCFC Ryggsäck Fade Ungdom MCFC Ryggsäck Fade Ungdom manchester-city-ryggsack-fade-ungdom-1

MCFC Ryggsäck Fade Ungdom

(0)

I lager 149 kr (149 kr)

Minions Pennfodral Filled minions-pennfodral-filled-1

Minions Pennfodral Filled

(0)

I lager 15 kr (49 kr)