Facebook

Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Biljardbord med Matbordsskiva Majestic Biljard/matbord Ljus Walnöt

16 900 kr
12 mån räntefritt 1408 kr / månad (avgifter tillkommer)
Uppgradera duk 7 & 8 ft (Mer info):
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 11496
Kategori: Biljardbord med Matbordsskiva
Varumärke: DPT
Garanti: 12 mån
Yttermått: 210 x 118 x 80 cm
Spelyta: 183 x 91 cm
Vikt: 230 kg

Majestic Biljard/matbord Ljus Walnöt

Med svarvade ben av massivt trä erbjuder Majestic biljard och matsalsbord ett klassiskt alternativ.

MATBORDSSKIVA INGÅR!
Utrustad med kromade Corners
19 mm skifferskiva
Röd vävd duk
En tvådelad matbordsskiva ingår


Tillbehör

1 set biljardbollar 51 mm hel och halv
2 Köer 145 cm
1 Triangel
6-pack Krita

Montering

Montering av detta biljardbord tar 1-3 timmar och är relativt enkel. Benen monteras på och skifferskivan (1-del) lyftes in och sätts fast.

Rumsstorlek

Optimalt rumsstorlek för detta biljardbord är 4,85 x 3,95 meter eller större, men det går även om man har ett lite mindre rum. T.ex 4,40 x 3,45 meter om man använder 120 cm långa köer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Biljardbordet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej). Tänk på att skifferskivan kommer i en del och det är enklast om man är 4 personer för att bära in bordet (om man inte har till gång till rätt hjälpmedel).

Biljardbord med Matbordsskiva innehåller fler produkter som liknar DPT Majestic Biljard/matbord Ljus Walnöt.

Omdömen och betyg

Lena Margareta, 2014-01-08

Jan, 2013-02-28
Bra produkt. Bättre möbel än som synes i katalogen. Mycket enkelt montage av hela bordet. Har tidigare erfarenhet med tredelad skifferskiva. Som natt och dag.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Fusion Biljard/matbord fusion-pool-1

Fusion Biljard/matbord

(0)

Beställningsvara 17 900 kr

Unique Hardwood Ek unique-hardwood-ek-1

Unique Hardwood Ek

(0)

Beställningsvara 34 995 kr

Windsor Biljard/Matbord 6ft Vit Svart windsor-biljardmatbord-6ft-vit-svart-1

Windsor Biljard/Matbord 6ft Vit Svart

(0)

Beställningsvara 14 900 kr

Windsor Biljard/Matbord 6ft Valnöt Grön windsor-biljardmatbord-6ft-valnot-gron-1

Windsor Biljard/Matbord 6ft Valnöt Grön

(1)

Beställningsvara 14 900 kr

Windsor Biljard/Matbord Mörk Valnöt Grön windsor-biljardmatbord-mork-valnot-gron-1

Windsor Biljard/Matbord Mörk Valnöt Grön

(0)

Beställningsvara 15 900 kr

Windsor Biljard/Matbord Vit Grön windsor-biljardmatbord-vit-gron-1

Windsor Biljard/Matbord Vit Grön

(0)

I lager 15 900 kr

Baylor 8 Gunsmoke Med Bordsskiva Baylor 8 Gunsmoke Med Bordsskiva baylor-8-gunsmoke-med-bordsskiva-1

Baylor 8 Gunsmoke Med Bordsskiva

(0)

I lager 32 995 kr (34 995 kr)

Baylor 8 Black Med Bordsskiva Baylor 8 Black Med Bordsskiva baylor-8-black-med-bordsskiva-1

Baylor 8 Black Med Bordsskiva

(0)

I lager 27 995 kr (29 995 kr)

 
MUFC SoccerStarz Powell manchester-united-soccerstarz-powell-1

MUFC SoccerStarz Powell

(0)

I lager 29 kr (49 kr)

Tottenham Pappersboll tottenham-pappersboll-1

Tottenham Pappersboll

(0)

I lager 69 kr (99 kr)

Jackie Brown Mugg Teriyaki Donut jackie-brown-mugg-teriyaki-donut-1

Jackie Brown Mugg Teriyaki Donut

(0)

I lager 30 kr (99 kr)

FCB Iphone 4/4S Skal Sidecrest Blå barcelona-iphone-44s-skal-sidecrest-bla-1

FCB Iphone 4/4S Skal Sidecrest Blå

(0)

I lager 131 kr (219 kr)

CFC Pappersboll chelsea-pappersboll-1

CFC Pappersboll

(0)

I lager 69 kr (99 kr)