Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando F200

5 495 kr
(5 995 kr)
12 mån räntefritt 458 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: 4-6 veckor
Artikelnr: 281
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 145(L) x 74(B) x 88(H) cm
Vikt: 60 kg

F200

Rejält bord i bokfinish från italienska Garlando. Ett bra alternativ för fritidsgården med stresståliga stänger, hållbara metallkullager och okrossbara spelare. F200 tillverkas i Italien av Garlando som levererar bord till VM.

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper F200
Kabinett Rejäl 20 mm tjock MDF kabinett med melaminbeläggning
Ben 9 x 9 cm kvadratiska benen i MDF är täckta med svart melamin

Stänger 16 mm tjocka teleskopiska högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage

Spelare Röda och blåa spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna
Spelyta Laminerad spelplan med silkscreentryckta vita linjer för att se ut som en fotbollsplan.

RäknareRäknare färgsatta för att matcha spelarna.
Tele StängerTeleskopiska stänger som ger ett smidigare och säkrare bord.

Bollretur Enkel och omedelbar bollretur genom en korg bakom varje mål
Bollar 10 vita standardfotbollar medföljer


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando F200.

Omdömen och betyg

Amad, 2017-05-19

Arcam AB, 2016-10-12
Hade högre förhoppning om kvaliteten. Har haft ett lågprisbord för 1500:- i flera år, och trodde att det här bordet skulle vara ett större hopp upp.
Många döda platser, bollen kan ligga mellan två spelare utan att någon kan komma åt den.
Brandskyddslaget AB, 2016-06-08

Goodbye Kansas Entertainment Group AB, 2016-01-11
Kvalitet!
DynaMate Industrial Services AB, 2015-10-20

Kinnarps Interior Uppsala, 2014-03-29

Martin, 2011-01-20
Mycket bra bord för spel. När man väl spelar har jag som amatör inga övriga önskemål. Någon gång hamnar bollen utom räckhåll för spelpjäserna men inte så ofta att det stör. Har man det hemma ska man planera för i vilket rum man vill ha det för det är inte självklart att man får det förbi en dörröppning, speciellt inte med genomgående stänger (då gäller demontering av ben). Det skulle vara bra om man kunde köpa bordet med både teleskopiska stänger och genomgående.
Marcus, 2010-12-16
Bra kvalitet, bra embilerat lätt att sätta ihop.
Viktor, 2010-07-16
Efter att ha spelat en hel del fussball i Köpenhamn, där sporten har blivit en del av den danska pubkulturen, efterfrågade vi givetvis ett bord som håller hög klass. F200 evolution är ett ultimat bord som passar utmärkt för familj o vänner men också för seriösa turneringar med vana spelare. Bordet har blivit succé då vi nu kör turneringar varje fredag då vi bjuder in andra företag att spela.
Andreas, 2010-06-24
Bra kvalietet, tom bättre än vi förväntade oss!
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

F100 F100 f100-1

F100

(5)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(11)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(5)

I lager 2 195 kr

G2000 g2000-1

G2000

(2)

I lager 7 295 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(3)

I lager 1 395 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(8)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

F200 EVO f200-evo-1

F200 EVO

(9)

I lager 5 495 kr

Foldy foldy-1

Foldy

(2)

I lager 7 495 kr

Master Champion master-champion-1

Master Champion

(1)

I lager 11 995 kr

Special Champion special-champion-1

Special Champion

(1)

Beställningsvara 9 995 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

World Champion world-champion-1

World Champion

(0)

I lager 15 995 kr

G2000 Egen Design g2000-egen-design-1

G2000 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 11 750 kr

G500 Pure White g500-pure-white-1

G500 Pure White

(2)

I lager Från: 7 495 kr

World Champion Egen Design world-champion-egen-design-1

World Champion Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 19 500 kr

G500 Deco g500-deco-1

G500 Deco

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

G500 Houndstooth g500-houndstooth-1

G500 Houndstooth

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

 
AFC Dekal Iphone 6 arsenal-dekal-iphone-6-1

AFC Dekal Iphone 6

(2)

I lager 99 kr (129 kr)

LFC Affisch Firmino 65 liverpool-affisch-firmino-65-1

LFC Affisch Firmino 65

(0)

I lager 59 kr (99 kr)

LFC SoccerStarz Skrtel liverpool--soccerstarz-skrtel-1

LFC SoccerStarz Skrtel

(0)

I lager 29 kr (59 kr)

Aston Villa Bäddset aston-villa-baddset-1

Aston Villa Bäddset

(1)

I lager 405 kr (579 kr)

arsenal-olglas-hogt-wordmark-1

AFC Ölglas Högt Wordmark

(30)

I lager Från: 129 kr