Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Bordtennisbord (pingisbord) Tectonic Tecto Outdoor

3 795 kr
12 mån räntefritt 316 kr / månad (avgifter tillkommer)
Tillbehörset (Mer info):
Alt/Storlek:274x152.5x76
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1263
Kategori: Bordtennisbord (pingisbord)
Varumärke: Tectonic
Garanti: 2 år (3 år för utomhusspelytor)
Spel: 274x152.5x76 cm
Ihopfälld: 75x152,5x183 cm
Vikt: 51 kg

Tecto Outdoor

Tecto outdoor är ett bord som är tillverkat av franska Cornilleau. Troligtvis är det marknadens mest prisvärda bord med goda spelegenskaper trots det väldigt låga priset. Bordet är beständigt i alla väder. Linjerna är integrerade i faneren och ej målade vilket gör dem oblekbara.

Spelyta: Resin laminat 4 mm
Beläggning: Bländfri (blå)
Ram: 40 mm
Transporthjul: Dubbelhjul 130 mm (diameter)
Benkonstruktion: 25 mm i försinkat stål

Utomhusbord!
Kompakt fällmekanism
Fäll upp en sida för att spela ensam.
Dubbelt låssystem i både uppfält och spelläge.
Fasta nätstolpar

Montering

Montering av detta bordtennisbord tar 1-2 timmar.

Nät

Nät medföljer alltid vid köp av bord.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Biljardbordet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).

Bordtennisbord (pingisbord) innehåller fler produkter som liknar Tectonic Tecto Outdoor.

Omdömen och betyg

Anna Sofia, 2016-07-13

Mattias, 2016-03-31

Lars Linder, 2016-03-21

Carina Birgitta, 2015-09-01
Levde upp till beskrivningen på eran hemsida.
Åke, 2015-07-21

Hans Agne, 2015-07-01

Jytte Johanna Elisabeth, 2015-07-01

Skellefteå Stadsbud AB, 2014-11-26
Mycket hög kvalitét med tanke på priset.
Alexander Dmitrievich, 2014-01-10

Jacqueline, 2013-09-22

Anonym, 2012-08-16
"locken" på sidorna är lite för små för att få bra grepp på dem, annars är det lätt att fälta ihop och isär. Bra utomhus pingisbord !
Jonas, 2012-07-14
Ett mycket trevligt bord i god kvalitet som dessutom är lätt att montera. Vi låter bordet stå ute i ur och skur och det håller det för,mycket bra!
Magnus, 2011-11-23

Karin, 2011-08-28
Ungarna är jättenöjda
Ingrid, 2011-08-20

Christer, 2011-06-11

Jan, 2011-05-16
Perfekt utomhusbord ,lätthanterligt lätt flyttbart och lättspelat.Ungdomarna älskar det.
Leif, 2011-03-14
Perfekt
PERNILLA, 2010-10-12
En kanongrej,har redan haft oerhörd glädje av bordet!!Alla i familjen spelar...vi vet vad vi gör varje helg.Smidigt och lätthanterligt bord
Bengt, 2010-08-28

Anna, 2010-07-04
Supernajs pingisbord.. Kanonnöjda är vi allihopa!
Mats, 2010-06-02

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor Competition 740 ITTF Indoor competition-740-ittf-1

Competition 740 ITTF Indoor

(2)

I lager 7 995 kr (8 295 kr)

Info & Val
Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

Omega Outdoor Omega Outdoor omega-outdoor-1

Omega Outdoor

(0)

I lager 16 900 kr (17 900 kr)

C-Mini Indoor c-mini-indoor-1

C-Mini Indoor

(0)

I lager 699 kr

t3t-indoor-1

T3T Indoor

(0)

I lager 24 900 kr

t37-indoor-1

T37 Indoor

(0)

I lager Från: 14 900 kr

t3s-indoor-1

T3S Indoor

(0)

I lager 9 900 kr

t30-outdoor-1

T30 Outdoor

(0)

Beställningsvara 49 900 kr

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

 
LFC Keps Vit Pink Bird liverpool-keps-vit-pink-bird-1

LFC Keps Vit Pink Bird

(0)

I lager 139 kr (199 kr)

Iron Man Miniaffisch Cover M94 iron-man-miniaffisch-cover-1

Iron Man Miniaffisch Cover M94

(0)

I lager 24 kr (79 kr)

LFC T-shirt King Kenny Röd LFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny RödLFC T-shirt King Kenny Röd liverpool-t-shirt-king-kenny-rod-1

LFC T-shirt King Kenny Röd

(3)

I lager 224 kr (299 kr)

Breaking Bad Pinn Better Call Saul breaking-bad-pinn-better-call-saul-1

Breaking Bad Pinn Better Call Saul

(1)

I lager 11 kr (19 kr)

LFC Badlakan Embroidered liverpool-badlakan-embroidered-1

LFC Badlakan Embroidered

(3)

I lager 279 kr (349 kr)