Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando Special Champion

9 995 kr
12 mån räntefritt 833 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: 4-6 veckor
Artikelnr: 7620
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 182x75x82 cm
Vikt: 79 kg

Special Champion

Special Champion är designat för att två rullstolsbundna ska kunna spel mot varandra. Kabinetten är längre och mer slimmad för att optimera möjligheten för handikappade att spela så fritt som möjligt.

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper
Kabinett Rejäl 25 mm tjock MDF kabinett med melaminbeläggning.
Ben 9 x 9 cm kvadratiska benen i metall belagda med anti-scratch silverfärg ger otrolig stabilitet.

Stänger 16 mm i diameter genomgående högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage.

RäknareRäknare färgsatta för att matcha spelarna. Placerade närmare spelaren.

Genomgående Stänger Genomgående stänger av italiensk tävlingstandard. Minimalt med delar som kan leda till problem och snabbt spel.

FötterFötterna är justerbara för en helt jämn spelplan. En rejäl gummisula gör att bordet inte flyttar sig i sidled.
ITSFITSF har godkänt bordet för mindre tävlingar och varje bord levereras med certifikat och numrering.

HandtagPlasthandtag med ergonomiskt grepp.
Spelare Röda och blåa spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna. Rubbar sig inte en millimeter.

Spelyta Spelplan i härdat glas (tjocklek 5 mm) som har silkscreentryckta vita linjer för att se ut som en fotbollsplan.
Bollar 10 vita standardfotbollar medföljer.


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando Special Champion.

Omdömen och betyg

Peter Örjan, 2015-05-19

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(11)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

Master Champion master-champion-1

Master Champion

(1)

I lager 11 995 kr

World Champion world-champion-1

World Champion

(0)

I lager 15 995 kr

F100 F100 f100-1

F100

(5)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

F200 F200 f200-1

F200

(10)

Beställningsvara 5 495 kr (5 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(5)

I lager 2 195 kr

G2000 g2000-1

G2000

(2)

I lager 7 295 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(3)

I lager 1 395 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(8)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

F200 EVO f200-evo-1

F200 EVO

(9)

I lager 5 495 kr

Foldy foldy-1

Foldy

(2)

I lager 7 495 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

G2000 Egen Design g2000-egen-design-1

G2000 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 11 750 kr

G500 Pure White g500-pure-white-1

G500 Pure White

(2)

I lager Från: 7 495 kr

World Champion Egen Design world-champion-egen-design-1

World Champion Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 19 500 kr

G500 Deco g500-deco-1

G500 Deco

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

G500 Houndstooth g500-houndstooth-1

G500 Houndstooth

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

 
Paris St Germain SoccerStarz Pastore paris-st-germain-soccerstarz-pastore-1

Paris St Germain SoccerStarz Pastore

(0)

I lager 29 kr (49 kr)

CFC Strumpor 2-pack Junior CFC Strumpor 2-pack Junior chelsea-strumpor-2-pack-junior-1

CFC Strumpor 2-pack Junior

(11)

I lager 29 kr (59 kr)

MCFC Bildoft Crest Himmelsblå manchester-city-bildoft-crest-himmelsbla-1

MCFC Bildoft Crest Himmelsblå

(4)

I lager 29 kr (59 kr)

LFC Dekal Iphone 4/4S Liverbird liverpool-dekal-iphone-44s-liverbird-1

LFC Dekal Iphone 4/4S Liverbird

(9)

I lager 99 kr (129 kr)

LFC T-shirt Digital Svart LFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital SvartLFC T-shirt Digital Svart liverpool-t-shirt-digital-svart-1

LFC T-shirt Digital Svart

(4)

I lager 247 kr (329 kr)