Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando G500 Pure White

7 495 kr
12 mån räntefritt 625 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 13253
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 150(L) x 76(B) x 87(H) cm
Vikt: 76 kg

G500 Pure White

Äntligen kan vi erbjuda ett snyggt vitt fotbollsspel. En otroligt stilren och modern design kombineras med väldigt bra spelegenskaper och hållbarhet. En svår kombination att motstå.

G500 Pure White tillverkas i Italien av Garlando som levererar bord till VM.

Bordet finns också i H20 version med väldigt realistisk vatteneffekt på spelytan.

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper
Kabinett Rejäl 25 mm tjock MDF kabinett med melaminbeläggning.
Ben 9 x 9 cm kvadratiska benen i metall belagda med anti-scratch silverfärg ger otrolig stabilitet.

Stänger 16 mm i diameter genomgående högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage.


FötterFötterna är justerbara för en helt jämn spelplan. En rejäl gummisula gör att bordet inte flyttar sig i sidled.
Genomgående Stänger Genomgående stänger av italiensk tävlingstandard. Minimalt med delar som kan leda till problem och snabbt spel.

HandtagHandtag med trätrim för bättre grepp och en mer behaglig känsla.
Spelare Spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna. Rubbar sig inte en millimeter.

Spelyta Glas Spelyta av härdat glas, som är frostat med vit bakgrund och gråa linjer. Den ger superb kontroll och bra slitstyrka.
Bollar 10 orangea standardfotbollar medföljer.


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando G500 Pure White.

Omdömen och betyg

Sven Petrus, 2017-04-05

AB JKAB Arkitekter, 2014-11-03

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

F100 F100 f100-1

F100

(5)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(11)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

F200 F200 f200-1

F200

(10)

Beställningsvara 5 495 kr (5 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(5)

I lager 2 195 kr

G2000 g2000-1

G2000

(2)

I lager 7 295 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(3)

I lager 1 395 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(8)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

F200 EVO f200-evo-1

F200 EVO

(9)

I lager 5 495 kr

Foldy foldy-1

Foldy

(2)

I lager 7 495 kr

Master Champion master-champion-1

Master Champion

(1)

I lager 11 995 kr

Special Champion special-champion-1

Special Champion

(1)

Beställningsvara 9 995 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

World Champion world-champion-1

World Champion

(0)

I lager 15 995 kr

G2000 Egen Design g2000-egen-design-1

G2000 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 11 750 kr

World Champion Egen Design world-champion-egen-design-1

World Champion Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 19 500 kr

G500 Deco g500-deco-1

G500 Deco

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

G500 Houndstooth g500-houndstooth-1

G500 Houndstooth

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

 
CFC Bildoft  St George chelsea-bildoft--st-george-1

CFC Bildoft St George

(0)

I lager 29 kr (59 kr)

CFC Nyckelring Och Pinn St George chelsea-nyckelring-och-pinn-st-george-1

CFC Nyckelring Och Pinn St George

(1)

I lager 47 kr (79 kr)

FCB SoccerStarz Toon Valdes barcelona-soccerstarz-toon-valdes-1

FCB SoccerStarz Toon Valdes

(0)

I lager 15 kr (49 kr)

THFC Samsung Galaxy S4-skal 3D tottenham-hotspur-samsung-galaxy-s4-skal-3d-1

THFC Samsung Galaxy S4-skal 3D

(2)

I lager 99 kr (169 kr)

LFC Mössa Röd 47 Brand liverpool-mossa-rod-47-brand-1

LFC Mössa Röd 47 Brand

(0)

I lager 89 kr (179 kr)