Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando G2000

7 295 kr
12 mån räntefritt 608 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1420
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 143(L) x 74(B) x 88(H) cm
Vikt: 75 kg

G2000

Ett professionell bord med en innovativ design.

G-2000 är bland de senaste Garlandoborden, som drar uppmärksamhet genom den särskilda designen. Kabinetten ser ut som en gondol och de lutande benen ger ett svävande och elegant intryck.

G-2000 levereras en traditionell trä färg (med en trevlig körsbärsträ effekt).

Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper
Kabinett Rejäl 25 mm tjock MDF kabinett med melaminbeläggning.
BenBen i MDF med melamin beläggning. Tjockleken 4 cm garanterar perfekt stabilitet.

Stänger 16 mm i diameter genomgående högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage.

RäknareRäknare färgsatta för att matcha spelarna.
Genomgående Stänger Genomgående stänger av italiensk tävlingstandard. Minimalt med delar som kan leda till problem och snabbt spel.

HandtagPlasthandtag med ergonomiskt grepp.
Spelare Röda och blåa spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna. Rubbar sig inte en millimeter.

Spelyta Spelplan i härdat glas (tjocklek 5 mm) som har silkscreentryckta vita linjer för att se ut som en fotbollsplan.
Bollar 10 vita standardfotbollar medföljer.


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando G2000.

Omdömen och betyg

Region Kronoberg Scanningscentralen, 2016-02-28

MXM Com AB, 2015-09-08

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

G2000 Egen Design g2000-egen-design-1

G2000 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 11 750 kr

F100 F100 f100-1

F100

(5)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(11)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

F200 F200 f200-1

F200

(10)

Beställningsvara 5 495 kr (5 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(5)

I lager 2 195 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(3)

I lager 1 395 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(8)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

F200 EVO f200-evo-1

F200 EVO

(9)

I lager 5 495 kr

Foldy foldy-1

Foldy

(2)

I lager 7 495 kr

Master Champion master-champion-1

Master Champion

(1)

I lager 11 995 kr

Special Champion special-champion-1

Special Champion

(1)

Beställningsvara 9 995 kr

Deluxe Outdoor deluxe-outdoor-1

Deluxe Outdoor

(0)

I lager 13 995 kr

World Champion world-champion-1

World Champion

(0)

I lager 15 995 kr

G500 Pure White g500-pure-white-1

G500 Pure White

(2)

I lager Från: 7 495 kr

World Champion Egen Design world-champion-egen-design-1

World Champion Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 19 500 kr

G500 Deco g500-deco-1

G500 Deco

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

G500 Houndstooth g500-houndstooth-1

G500 Houndstooth

(0)

Beställningsvara 9 995 kr

 
AFC SoccerStarz Wenger arsenal-soccerstarz-wenger-1

AFC SoccerStarz Wenger

(2)

I lager 29 kr (49 kr)

FCB Iphone 4/4S Dekal barcelona-iphone-44s-dekal-1

FCB Iphone 4/4S Dekal

(0)

I lager 99 kr (129 kr)

THFC Bildoft tottenham-hotspur-bildoft-1

THFC Bildoft

(10)

I lager 29 kr (59 kr)

LFC T-shirt Coutinho LFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt CoutinhoLFC T-shirt Coutinho liverpool-t-shirt-coutinho-1

LFC T-shirt Coutinho

(1)

I lager 115 kr (229 kr)

Sunderland SoccerStarz Cattermole sunderland-soccerstarz-cattermole-1

Sunderland SoccerStarz Cattermole

(0)

I lager 15 kr (49 kr)