Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Cornhole

Våra varumärken

Foosballbord (Fotbollsspel) Garlando Deluxe Outdoor

13 995 kr
12 mån räntefritt 1166 kr / månad (avgifter tillkommer)
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 7621
Kategori: Foosballbord (Fotbollsspel)
Varumärke: Garlando
Garanti: 24 mån
Yttermått: 150x76x90,5 cm
Vikt: 96 kg

Deluxe Outdoor

Deluxe Outdoor är utomhusversionen av klassiska Deluxe. Allt är vädersäkrat. Kabinetten är tillverkad av marin plywood, limmet är vattensäkert och stålet är antirost-behandlat.

Överdrag ingår. Bortet har myntfunktion inställd på 10-kronor.


Montering

Montering av detta fotbollsspel tar ca 45 minuter och är relativt enkel pga att kabinetten levereras monterad. Det som behöver monteras är benen, stänger och några detaljer.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Fotbollsspelet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).


Produktegenskaper
Kabinett Rejäl 30 mm tjock Marin Plywood kabinett med plastlaminat och vattensäkert lim. Gör kabinetten vädersäker och nästan oförstörbar.
Ben9 x 9 cm kvadratiska benen i metall belagda epoxypulverlack gör benen vädersäkra och stabila. Med ställbara fötter.

Stänger 16 mm i diameter högkvalitetsstänger (2 mm godstjocklek). Väldigt stresståliga.
Kullager Stålkullager för högre hastighet, smidigare och minskat slitage.

RäknareRäknare färgsatta för att matcha spelarna.
Genomgående Stänger Genomgående stänger av italiensk tävlingstandard. Minimalt med delar som kan leda till problem och snabbt spel.

VädersäkertTre-skikt förkromning motverkar bildandet av rost även efter åratal av väder och vind.
Spelare Vita och blåa spelare i okrossbar plast gjutna direkt på stängerna. Rubbar sig inte en millimeter.



ÖppnaSpelplanen är avskiljbar från toppen av skåpet genom öppnandet av två spärrarna för att underlätta rengöring och byte av delar.
MugghållareMugghållare på båda sidorna av skåpet för lagring av glas, flaskor och burkar.

MyntfunktionLevereras som standard med en mekanisk myntfunktion ställd på 10-kronor. Kan sättas till "free play".
NickelFörzinkad aluminiumlegering, vilket förhindrar uppkomsten av bucklor även efter flera spel.

SpelytaSpelplan i 5 mm härdat glas (härdad i 800 grader). Spelytan bleknar inte i solljus och inte fruktar inte fukten.
Bollar 10 standardfotbollar medföljer.


Foosballbord (Fotbollsspel) innehåller fler produkter som liknar Garlando Deluxe Outdoor.

Omdömen och betyg

Denna produkt har inga lämnade omdömen ännu.
Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 

Liknande produkter som vi tror du gillar

Tecto Outdoor tecto-outdoor-1

Tecto Outdoor

(22)

I lager 3 795 kr

Info & Val
Omega Outdoor Omega Outdoor omega-outdoor-1

Omega Outdoor

(0)

I lager 16 900 kr (17 900 kr)

Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

deluxe-polycourt-pack-1

DELUXE POLYCOURT PACK

(0)

Beställningsvara 24 900 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 795 kr

Sport 500 M Crossover Outdoor sport-500-m-crossover-outdoor-1

Sport 500 M Crossover Outdoor

(0)

I lager 8 495 kr

F100 F100 f100-1

F100

(5)

I lager 3 995 kr (4 595 kr)

Pro Champion Pro Champion pro-champion-1

Pro Champion

(11)

I lager 8 495 kr (8 995 kr)

F200 F200 f200-1

F200

(10)

Beställningsvara 5 495 kr (5 995 kr)

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

G500 Weatherproof g500-weatherproof-1

G500 Weatherproof

(2)

I lager 7 995 kr

Silver Olympic silver-olympic-1

Silver Olympic

(4)

I lager 13 795 kr

F1 Tele f1-tele-1

F1 Tele

(5)

I lager 2 195 kr

G2000 g2000-1

G2000

(2)

I lager 7 295 kr

F-zero F-zero f-zero-1

F-zero

(3)

I lager 1 395 kr (1 795 kr)

F1 F1 f1-1

F1

(8)

I lager 1 995 kr (2 195 kr)

F200 Egen Design f200-egen-design-1

F200 Egen Design

(0)

Beställningsvara Från: 9 750 kr

 
CFC Inbjudningskort chelsea-inbjudningskort-1

CFC Inbjudningskort

(0)

I lager 21 kr (69 kr)

Ghostbusters Pinn Logo ghostbusters-pinn-logo-1

Ghostbusters Pinn Logo

(0)

I lager 10 kr (19 kr)

Paris Saint Germain Keps Stripe paris-saint-germain-keps-stripe-1

Paris Saint Germain Keps Stripe

(0)

I lager 174 kr (249 kr)

MUFC SoccerStarz Powell manchester-united-soccerstarz-powell-1

MUFC SoccerStarz Powell

(0)

I lager 29 kr (49 kr)

Harry Potter Trollstav Deathly Hallows harry-potter-trollstav-deathly-hallows-1

Harry Potter Trollstav Deathly Hallows

(0)

I lager 399 kr (449 kr)