Kontakta oss

Kontakta oss

Frakt

Betalning

Betalning

Kendama

Våra varumärken

Bordtennisbord (pingisbord) Competition 740 Ittf Indoor

7 995 kr
(8 295 kr)
12 mån räntefritt 666 kr / månad (avgifter tillkommer)
Tillbehörset (Mer info):
Lagerstatus: Finns i lager
Leveranstid: 1-3 dagar
Artikelnr: 1259
Kategori: Bordtennisbord (pingisbord)
Varumärke: Cornilleau
Garanti: 3 år (10 år för utomhusspelytor)
Manual:Manual Manual
Spel: 274x152.5x76 cm
Ihopfälld: 65x152.5x183 cm
Vikt: 120 kg
Spelyta: Spånskiva 25 mm
Ram: 70 mm stål
Beläggning: SKIL TOP
Hjul: 135 mm (diameter) Ben

Competition 740 Ittf Indoor

Competition 740 ITTF är uppbyggt med 60 år erfarenhet och kryddat med innovationer som gör det till ett bord av världsklass.

Med en 25 mm tjock spelyta och SKIL TOP beläggning garanteras optimal hastighet och överföring av spinn.

Competition 740 ger enastående prestanda och är godkänt av ITTF. Bordet har använts i prestigefyllda tävlingar som t.ex. franska och europeiska mästerskap.

Med Competition 740 får du perfektion i fråga om kvalitet och design!

25 mm spånskiva (Klass A) och 70 mm stålram
SKIL TOP Speciellt ytskikt som garantera de allra bästa spelegenskaperna genom konsekvent studs.
Fasta nätstolpar - Stolparna som kan justeras nätets spänning och höjd.
Compact technology - Optimerad förvaring. Första bordet tar 65 mm och varje extra bord behöver 45 mm.
DSI - Säkerhetssystem med 16 låsningpunkter gör det säkert och lätt för barn att på egen hand fälla upp och ner bordet.
ITTF - Godkänt av ITTF (Tävling)
Träna mot dig själv - Fäll upp en sida för att spela ensam.
Inomhusbord - Bordet är endast till för inomhusbruk.
Nät ingår - Nät medföljer alltid vid köp av bordtennisbord från Corneilleau.



Cornilleaus jämförelse bedömning 740 ITTF
Spelegenskaper: 10 / 10
Stabilitet: 9,5 / 10
Ergonomi: 9 / 10
Säkerhet: 10 / 10

Montering

Montering av detta bordtennisbord tar 1-2 timmar.

Nät

Nät medföljer alltid vid köp av bord.

Frakt

Det tar 1-2 dagar för bordet att nå din närmaste DSV-terminal som sedan kontaktar privatpersoner för att bestämma dag för leverans (dagtid). Företag aviseras inte utan DSV kör omgående ut bordet. Biljardbordet fraktas till din ytterdörr/tomtgräns (inbärning ingår ej).

Bordtennisbord (pingisbord) innehåller fler produkter som liknar Cornilleau Competition 740 Ittf Indoor.

Omdömen och betyg

Pallgrossisten I Wermland AB, 2017-02-01

Västerås Stad, 2013-10-12

Produktbevakning
Tyvärr är en eller flera alternativ av denna produkt för tillfälligt slutsåld hos oss.
Skriv in dina uppgifter nedan så kontaktar vi dig när produkten finns i lager igen.

 
 
 
/-->

Liknande produkter som vi tror du gillar

Competition 850 Wood ITTF Indoor competition-850-wood-ittf-indoor-1

Competition 850 Wood ITTF Indoor

(0)

I lager 12 790 kr

PRO 510 Outdoor PRO 510 Outdoor pro-510-outdoor-1

PRO 510 Outdoor

(3)

I lager Från: 9 329 kr

Info & Val
Sport 100 S Crossover Outdoor sport-100-s-crossover-outdoor-1

Sport 100 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 4 395 kr

Sport 250 S Crossover Outdoor sport-250-s-crossover-outdoor-1

Sport 250 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 495 kr

Sport 300 S Crossover Outdoor sport-300-s-crossover-outdoor-1

Sport 300 S Crossover Outdoor

(0)

I lager 6 795 kr

Sport 100 Indoor sport-100-indoor-1

Sport 100 Indoor

(1)

I lager 3 995 kr

Tecto Outdoor tecto-outdoor-1

Tecto Outdoor

(22)

I lager 3 829 kr

Info & Val
t3t-indoor-1

T3T Indoor

(0)

I lager 24 900 kr

t37-indoor-1

T37 Indoor

(0)

I lager 14 900 kr

t3s-indoor-1

T3S Indoor

(0)

I lager 9 900 kr

 
LFC Affisch Squad 82 liverpool-affisch-squad-82-1

LFC Affisch Squad 82

(3)

I lager 69 kr (99 kr)

MUFC Affisch Van Persie 89 manchester-united-affisch-van-persie-89-1

MUFC Affisch Van Persie 89

(0)

I lager 30 kr (99 kr)

MUFC T-shirt Och Jeans manchester-united-t-shirt-och-jeans-1

MUFC T-shirt Och Jeans

(0)

I lager 319 kr (399 kr)

WHUFC Dekal Iphone 5/5S west-ham-united-dekal-iphone-55s-1

WHUFC Dekal Iphone 5/5S

(2)

I lager 99 kr (129 kr)

Chicago Bulls Pinn Logo chicago-bulls-pinn-logo-1

Chicago Bulls Pinn Logo

(0)

I lager 11 kr (19 kr)